Зміївська дитяча бібліотека


Заснована в 1946 році.

Завідуюча – Ляшенко Світлана Олександрівна

Структурні підрозділи

Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-5 класів;

Відділ обслуговування учнів 6-11 класів;

Читальний зал;

Інтернет-центр.

Ще в 20-30 роках ХХ ст. самостійної дитячої бібліотеки в м. Змієві не було. відразу ж по закінченні Великої Вітчизняної війни, в 1946 році така бібліотека була заснована на базі Зміївської районної бібліотеки для дорослих. Щоб відкрити дитячу бібліотеку, потрібно було мати 5000 книг фонду. Тоді перша завідуюча Зміївською дитячою бібліотекою, Петлюк Іраїда Петрівна, звернулася до населення, пішла по хатах. В повоєнні роки жилося дуже тяжко, не було хліба, електрики, гасу. В школах діти писали на полях старих газет, бо зошитів також не було. В таких умовах книжка - справжній скарб, особливо дитяча. І все ж люди віддавали їх до бібліотеки. І потрібна кількість дитячих книг була знайдена.

Петлюк, Іраїда Петрівна, народилась в 1918 році, в Смоленській губернії. Перед Великою Вітчизняною війною закінчила курси медсестер. На фронт пішла добровольцем, приймала участь в бойових діях. В шпиталі зустріла майбутнього чоловіка. За направленням партії подружжя приїхало у Зміїв, де чоловік отримав посаду в райкомі партії. Іраїда Петрівна заочно закінчила Бібліотечний інститут. Сама мати двох дітей, вона чудово розуміла, яку важливу роль у вихованні підростаючого покоління відіграє хороша книга. Саме завдяки її наполегливим зусиллям в жовтні 1946 року, в м. Зміїв, за адресою вул. Лиманська (зараз вул. Гагаріна) була відкрита Центральна дитяча бібліотека. Площа приміщення – 20 кв.м , фонд – 5000 прим., за перший рік роботи книговидача склала 32500 прим., кількість читачів – 1300. В 1955 р., коли Іраїда Петрівна залишила посаду директора, книжковий фонд становив уже 15970 прим., книговидача – 37310 прим., кількість читачів – 1820. За 9 років на посаді завідуючої вона зуміла потроїти фонд, підняти рівень обслуговування, багато зробила для благоустрою приміщення і добробуту колективу.

Розміщення - розташована в окремому приміщенні у центрі міста, загальною площею 204 м2, його власник – Зміївська міська Рада (рік введення в експлуатацію 1954, бібліотека розміщена в ньому з 1984 року). Знаходиться на балансі міської Ради. Утримується за рахунок районного бюджету.

Книжковий фонд 31 556 примірників. Універсальний. Книговидача – 52 347 примірників. Відвідувань 28 494, користувачів – 2 649.
бібліотека була заснована
Основні напрямки роботи бібліотеки

· Реалізація функцій бібліотеки як соціального інституту

· Всебічна підтримка та вивчення статусу дитячої літератури і читання як соціально значущих феноменів

· Створення та впровадження цільових комплексних проектів, спрямованих на підтримку державних програм та указів законодавчих органів

· Координація діяльності бібліотеки та інших соціальних інститутів, причетних до справи виховання підростаючого покоління

· Популяризація, збереження і примноження народних традицій, звичаїв і обрядів, відродження духовності, пропаганда культурної спадщини

· Ознайомлення читачів зі світовими демократичними здобутками та особливостями становлення громадянського суспільства в Україні

Інформація «Бібліотека – сьогодні»

- Спеціалізується на обслуговуванні дітей та керівників дитячого читання. Координує роботу бібліотек Зміївської ЦБС по роботі з дітьми, надає методичну та практичну допомогу сільським бібліотекам.

- Сучасне технічне обладнання: телевізор – 1, комп’ютерів – 7, фотоапарат – 1, телефон – 2, Інтернет - з 2012 року.

- З 1992 року при дитячій бібліотеці діє творче об’єднання - поетична світлиця "Веселка"( тематична спрямованість - краєзнавство, естетичне виховання)

з 2003 року клуб «Книжковий глобус» (формування літературно - художнього смаку у підлітків)

Перемога у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст» у 2011 році; перемога у конкурсі «Найкращий читач України 2011», перемога у конкурсі «Краща дитяча бібліотека Харківщини».

Бібліотека координує свою діяльність із багатьма соціальними інститутами регіону, причетними до справи виховання підростаючого покоління, а саме: Зміївський ліцей ім. З.К. Слюсаренка, Зміївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Зміївський районний краєзнавчий музей, Зміївський районний відділ освіти, Зміївський районний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, та ін.


Бібліотека бере активну участь у обласних та районних програмах, а саме: «Подаруй бібліотеці книгу», «Зелена весна», підтримка волонтерського руху на Зміївщині та ін.
Головна ознака – краєзнавчо-мистецька спрямованість діяльності. Наприклад, в бібліотеці функціонує картинна галерея та колекція декоративних виробів місцевих майстрів.

Кiлькiсть переглядiв: 1353

Фотогалерея

Дата останньої зміни 30 Квітня 2023

Цей сайт безкоштовний!