22.01.2021

День Соборності України

/Files/images/2020/изображение_viber_2021-01-22_13-42-02.jpg Цього року в Україні відзначають 102-гу річницю цієї знаменної дати. День Собо́рності України — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначають з 1999 року. Кожного року працівники Зміївської публічної бібліотеки проводять для активних читачів низку масових заходів. Цьогоріч через жорсткий локдаун, підготували онлайн слайд-спогад «Соборна мати – Україна – одна на всіх, як оберіг».

/Files/images/2020/Зміївська публічна бібліотека День Соборності України-2.jpgГоловною традицією у День соборності є утворення «живого ланцюга» єднання. Вперше така масова акція відбулася 22 січня 1990 року – у 71-шу річницю Акта злуки. Тоді понад мільйон людей, узявшись за руки, утворили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи. Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювалися неодноразово, символізуючи єдність українського народу. З 2000-х років у /Files/images/2020/Зміївська публічна бібліотека День Соборності України.jpg Києві щорічно влаштовують «живий ланцюг» уздовж мосту Патона, котрий пролягає між правим та лівим берегами столиці. Такі ж акції проходять і в різних містах України, а всі охочі долучаються до дійства, беручи із собою державні синьо-жовті прапори та стаючи частинкою ланцюга.

День Соборності України: Історія свята

/Files/images/2020/Зміївська публічна бібліотека День Соборності України-1.jpg 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. "Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному в центрі/Files/images/2020/Зміївська публічна бібліотека День Соборності України-3.jpg столиці універсалі. Після цього відбувся молебень та урочистий парад українських військ. А наступного дня Акт злуки майже одностайно був ратифікований Трудовим конгресом України. Перше святкування Соборності відбулося 22 січня 1939 року в Хусті. Тоді це місто було столицею Карпатської України – чехословацької автономії. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулася тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалося до столиці Карпатської України з усіх куточків краю на згадку про події 20-річної давнини.

Кiлькiсть переглядiв: 412

Фотогалерея

Дата останньої зміни 30 Квітня 2023

Цей сайт безкоштовний!