Сумна посмішка Франсуази Саган

/Files/images/images (2).jpg 21 червня - день народження популярної французької письменниці і драматурга Франсуази Саган. Вона володіла рідкісною людською привабливістю і дивним письменницьким даром, який дозволив їй стати знаменитою вже на самому початку творчого шляху. Всі її твори - про любов, самотність, незадоволеності життям, про найтонших моментах людських відносин. «Я пишу інстинктивно, як живу або дихаю», - так говорила Франсуаза. Напевно, тому сьогодні її книги потрібні багатьом людям, як ковток свіжого повітря.

Пропонуємо кілька цікавих фактів з життя письменниці.

Її справжнє ім'я - Франсуаза Куаре, псевдонім «Саган» був узятий з роману Марселя Пруста, якого Франсуаза дуже любила.

/Files/images/00446_037000.jpg

Свій перший і найвідоміший роман «Здравствуй, грусть!» Саган написала в 18 років під час літніх канікул. Успіх роману був феноменальним - всього за кілька місяців його тираж досяг 200 тис. прим. Гонорар за нього юна письменниця витратила на покупку дорогого спортивного автомобіля марки «Ягуар».

/Files/images/zdravstvuy-grust-03.jpg

Перу письменниці належать 22 роману, 2 збірки новел, 7 п'єс і 3 книги нарисів. Найвідоміші її книги: «Любите ли вы Брамса?» (1959), «Немного солнца в холодной воде» (1969), «Втрачений профіль» (1974), «Нарисованная леди» (1981), «Уставшая от войны» (1985) та ін. У 1985 р за внесок в літературу письменниця була удостоєна премії князя Монако.

Створюючи романи про тендітну любов, їх автор найчастіше ставала героїнею скандальних світських хронік, називаючи себе «марнотратом життя». В її житті було безліч скандалів, несплачених податків, автомобільних аварій, умовних тюремних термінів, а також пристрасть до наркотиків, алкоголю і азартних ігор.

Франсуаза все життя була схильна до епатажу - так вона відмовилася увійти до складу Гонкурівської академії і відхилила почесну пропозицію, що не може бути членом Французької академії. «Я не люблю почестей, вони стомлюють мене своєю безглуздістю», - говорила письменниця.

У неї було два поспішних шлюбу. У другому шлюбі народився син, якого Франсуаза обожнювала. Але мати з неї була ніяка, тому більшу частину часу хлопчик був під опікою няньок і гувернанток. Однак це не завадило їх любові і взаєморозуміння.

/Files/images/images (3).jpg

Незважаючи на багатомільйонні гонорари, Франсуаза Саган померла в бідності від хвороби легенів у віці 69 років, не залишивши синові нічого, крім боргів і невеликого будиночка в Нормандії.

24 вересня 2004 року всі французькі телеканали перервали передачі, щоб повідомити про смерть письменниці. Французький президент Жак Ширак оголосив її найблискучішою письменницею в історії Франції. А прем'єр-міністр Жан-П'єр Раффарен сказав: «Франсуаза Саган була посмішкою - сумною, загадковою, далекою, але тою, що приносить радість. І мільйони французів сьогодні відчувають смуток, який вона безліч разів змушувала їх розділяти в своїх книгах».

Перу письменниці належить прекрасний афоризм: «Тільки закривши за собою двері, можна відкрити вікно в майбутнє».

/Files/images/Зміївська центральна бібліотека 2020.jpg

/Files/images/изображение_viber_2020-06-21_15-32-31.jpg /Files/images/изображение_viber_2020-06-21_15-33-37.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 537

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Грудня 2023

Цей сайт безкоштовний!