18.05.2019

Травнева виробнича нарада бібліотечних працівників

Весняні місяці 2019 року були досить насиченими для працівників бібліотек району. Багато справ удалось зробити: це і перемога у конкурсі на заміщення посади директора бібліотечної системи, списання літератури, поповнення фондів бібліотек за державною програмою «Українська книга» (3044 прим.) також літературою подарованою користувачами.


16.05.2018

Нарада бібліотечних працівників

16 травня 2018 року у Зміївській центральній бібліотеці зібралися бібліотечні працівники району на чергову виробничу нараду. Засідання вирішили розпочати по святковому. В переддень свята Дня вишиванки, працівники центральної бібліотеки Максименко Валентина, Руденко Любов та учениці Зміївської ЗОШ №2 Торянік Даша та Рєпнікова Поліна запросили присутніх поринути в чарівний світ вишивки, щоб дізнатися більше про наші українські традиції, обряди та історію. Масовий захід «В руках майстринь народжується диво…» увійшов у цикл засідань літературно-музичної вітальні «Книга і музика». Присутніх ознайомили з історією впровадження свята, коли і чому його святкують, з традицією створення і носіння вишиванок, з сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо. Вся інформація супроводжувалася тематичною презентацією. На захід запросили майстриню вишивки, нашу колегу Адамович Людмилу Олександрівну, яка розповіла про свої вишивки, про рушники, яке значення вона вкладувала в свої роботи.

Також, наша читачка Тарнавська Дарина поділилася таємницями вишивання бісером, чому вони виходять такі яскраві та красиві.

На завершення заходу було проведено огляд матеріалів книжкової виставки-експозиції «В руках майстринь народжується диво…».

Нараду продовжила директор Собко Т.І. робочими повідомленнями про відпустки, Куденко Р. П. – головний бібліотекар відділу організації та використання єдиного книжкового фонду центральної бібліотеки про списання книг з причини: як зношені, та застарілі.

Також було представлено нового працівника Соколівської сільської бібліотеки-філії Руденко Віру Петрівну. Мокієнко Олександра Павлівна пішла на заслужений відпочинок. Обох працівників Тетяна Іванівна привітала словами вдячності та красивим букетом садових квітів в горшку.

На нараду завітав директор Зміївського краєзнавчого музею Саяний Михайло Іванович. Він презентував та подарував для всіх біблоітек ЦБС по примірнику нової книги по краєзнавству

На закінчення наради всі зробили фото

/Files/images/IMG_2172.jpg /Files/images/IMG_2194.jpg


15.03.2018

Березнева нарада бібліотечних працівників

15 березня 2018 року в Зміївській центральній бібліотеці було проведено виробничу нараду з бібліотечними працівниками централізованої бібліотечної системи Зміївського району на тему «Перехід з ББК на УДК».

/Files/images/IMG_2089.jpg

Відкрила нараду директор Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» Собко Тетяна Іванівна.

В ході наради були підведені підсумки Акції «Подаруй книгу – подаруй світ», яка пройшла в районному будинку культури 28 лютого 2018 року.

Головний бібліограф Лещенко Н.П. зробила аналіз подарованих книг. В основному це художня література. Всього було подаровано більше 1000 примірників. Із 35 бібліотек району, прийнявших участь у акції, призові місця отримали:

І місце – Зміївська центральна (193) та Слобожанська міська (185);

ІІ місце – Нижньо-Бишкінська бібліотека-філія (67 - всі останнього року видання);

ІІІ місце – Зміївська міська бібліотека-філія (90).

Директор у своєму виступі акцентувала увагу на важливий момент перебудови діяльності бібліотек ─ перехід бібліотек на систематизацію документів за Універсальною десятковою класифікацією. Надала інформацію про УДК та запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації, розповіла про термінологію УДК. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК». Відбулося жваве обговорення, методики переведення фондів з системи ББК на УДК.

Зокрема, вона зупинилася на тому, що 29 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 177 «Про припинення використання в Україні Бібліотечно-бібліографічної класифікації», і відтепер в Україні впроваджується Універсальна десяткова класифікація, методичне забезпечення і впровадження якої здійснює Державна наукова установа «Книжкова палата України імені Івана Федорова».

Було створено методичну раду по впровадженню УДК:

- Собко Тетяна Іванівна

- Хомік Любов Віталіївна

- Носовська Валентина Данилівна

- Куденко Раїса Прокопівна

- Краснокутська Ольга Василівна

Наказом від 20 лютого 2018 р. «Про впровадження Універсальної десяткової класифікації в практику роботи Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» було оголошено, що впровадження Універсальної десяткової класифікації в бібліотеках стартувало. Бібліотечним фахівцям Зміївщини в діяльності з запровадження УДК необхідно пам'ятати ще одну річ: рекласифікація документального фонду будь-якої бібліотеки повинна проводитися паралельно з вилученням зношених, застарілих документів, документів, які втратили свою актуальність, для подальшого їх списання. Зазначені документи рекласифікації не підлягають.

Всі заплановані питання були розглянуті та вирішені.


31.01.2018

Нарада бібліотечних працівників Зміївщини

31 січня 2018 року в Зміївській центральній бібліотеці було проведено виробничу нараду з бібліотечними працівниками централізованої бібліотечної системи Зміївського району на тему «Перспективи розвитку бібліотек району в 2018 році. Підведення підсумків роботи за 2017 рік».

Нарада розпочалася з приємного - привітали з ювілеями завідуючу Соколівською сільською бібліотекою Макієнко Олександру Павлівну та завідуючу Артюхівською сільською бібліотекою Кабанову Валентину Петрівну, з днем народження Миргород Наталію Миколаївну – завідуючу Тимченківською сільською бібліотекою.

В ході наради були підведені підсумки минулого року та обговорювалися пріоритетні напрямки діяльності бібліотек на 2018 рік, а це:впровадження інформаційних технологій і сучасних форм бібліосервісу в бібліотечну практику, сприяння національно-патріотичному вихованню населення, популяризація краєзнавства, інформування громади про події з історії і сьогодення краю з метою максимально повного і оперативного задоволення інформаційних, професійних, освітніх та культурно-творчих інтересів різних категорій користувачів.

«Річний план роботи – це своєрідна «візитка» бібліотеки, яка відображає її місію, основні функції та напрямки. Вміло складений річний план роботи – запорука вашої успішної діяльності протягом цілого року», - зауважила директор Комунального закладу «ЦБС Зміївського району» Тетяна Іванівна Собко. Відмітила достойно складені плани роботи на 2018 рік, серед них Зміївська дитяча бібліотека, міські Слобожанська та Зміївська, Зідьківська селищна бібліотека та сільські Гайдарська, Бірківська, Лиманська бібліотеки.

Також обговорювалися питання, що стосуються класифікаційної системи, індексування документів за УДК.


Найважливіші питання централізації бібліотек у Зміївському районі

3 жовтня 2014 року у приміщенні Комунального закладу «Зміївська ЦБС» відбулася нарада для бібліотечних працівників Зміївської ЦБС. Відкрила нараду Директор Зміївської ЦБС Слєпченко О.І.

/Files/images/IMG_1799.jpg

Запрошений на нараду начальник відділу культури і туризму Зміївської РДА Жидков Г.Т. ознайомив присутніх із ситуацією, яка склалася з приводу централізації бібліотек у Зміївському районі.

/Files/images/IMG_1801.jpg

На закінчення свого виступу було вручено грамоту Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації за багаторічну, плідну працю та з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек завідуючій Геніївською сільською бібліотекою-музеєм ім. Г. Підопригори Штефан Л.О. також привітав корифеїв бібліотечної справи, ювілярів жовтня 2015 року – завідуючих Таранівської та Черемушнянської сільськими бібліотеками Давиденко Т.С. та Краснокутську Н.П.. Їм було вручено квіти та подарунки.

/Files/images/IMG_1803.jpg /Files/images/IMG_1802.jpg

Бухгалтер централізованої бухгалтерії Морозова Я.К. розповіла про важливі моменти інвентаризації у бібліотеках та при яких обставинах потрібно списувати зношений інвентар. На всі питання бібліотечних працівників було надано компетентну відповідь

./Files/images/IMG_1806.jpg

Методист І категорії Жидкова С.М. дала консультацію колегам-бібліотекарям з приводу планування роботи сільських бібліотек на 2015 рік. А завідуюча Зміївською центральною дитячою бібліотекою Петровська Г.М. надала інформацію стосовно планування роботи з дітьми. З питаннями передплати на 2015 рік виступила провідний бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури Носовська В.Д

./Files/images/IMG_1810.jpg

Бібліотекар І категорії Адамович Л.О. поділилася інформацією з курсів підвищення кваліфікації та наради для працівників юнацьких підрозділів.

/Files/images/IMG_1811.jpg

Одним із актуальних питань наради була інформація провідного бібліотекаря відділу обслуговування Хомік Л.В. про надання бібліотеками якісних інформаційних послуг вимушеним переселенцям, налагодження ефективних комунікацій громадян з місцевими органами влади, сприяння соціальної адаптації громадян. Внутрішньо переміщені особи - це люди, які в силу трагічних обставин залишили свої рідні домівки, побачили та пережили справжню страшну війну, потребують від нас чуйності, терпимості, доброти, турботи, поваги, розуміння та допомоги. Поділилися досвідом роботи завідуючі сільських бібліотек: Шелудьківки, Соколове та Геніївки, де проживають внутрішньо переміщені особи і уже ведеться з ними робота. Під час зустрічі учасники наради взяли участь у моделюванні ситуації «ВПО у бібліотеці», провели психологічну вправу «Інформація: до і після», та отримали необхідний роздатковий матеріал.

Всі учасники спільно визначили перелік послуг які можуть запропонувати бібліотеки переселенцям Донецької, Луганської областей та окупованої території АР Крим.

/Files/images/IMG_1816.jpg


25 листопада 2015 року

Бібліотеки допомагають у працевлаштуванні

24 листопада 2015 року у приміщенні Зміївського Районного Центру Зайнятості відбувся тренінг «Працевлаштування та трудові ресурси в бібліотеках» в рамках програми «Бібліоміст», за підтрики Української ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агенством США міжнародного розвитку (USAID). Тренінг було проведено на прохання центру зайнятості головним методистом Регіонального тренінгового центру Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Грачовою Наталією Миколаївною спільно із Комунальним закладом «Зміївська централізована бібліотечна система».

Партнерство між центрами зайнятості та бібліотеками є дуже корисним. Це співробітництво спрямоване на розширення доступу громадян до послуг з працевлаштування. Саме бібліотеки зараз надають безкоштовий доступ до Інтернету, який можна використати для пошуку вакантних місць через числення сайти, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності членів громади на ринку праці.

Спеціаліст ЗРЦЗ Джокленко Любов Олександрівна проінформувала присутніх щодо послуг центру зайнятості, умов перебування на обліку, можливостей навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації.

Слухачів було 20 осіб. Це безробітні як місцеві жителі так і внутрішньо переміщені особи та демобілізовані із АТО.

На тренінгу були розглянуті такі питання:

- Сучасний механізм пошуку роботи

- Використання сайтів та онлайн-сервісів для працевлаштування

- Джерела пошуку вакансій

- Особливості складання резюме

- Складання супровідного листа

- Проведення співбесіди з роботодавцем

- Шахрайство при пошуку роботи та багато іншого.

Сподіваємось, що знання та навички, отримані слухачами в ході тренінгів допоможуть прискорити пошук роботи

Бібліотеки допомагають у працевлаштуванні

24 листопада 2015 року у приміщенні Зміївського Районного Центру Зайнятості відбувся тренінг «Працевлаштування та трудові ресурси в бібліотеках» в рамках програми «Бібліоміст», за підтрики Української ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI), що фінансується Агенством США міжнародного розвитку (USAID). Тренінг було проведено на прохання центру зайнятості головним методистом Регіонального тренінгового центру Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки Грачовою Наталією Миколаївною спільно із Комунальним закладом «Зміївська централізована бібліотечна система».

Партнерство між центрами зайнятості та бібліотеками є дуже корисним. Це співробітництво спрямоване на розширення доступу громадян до послуг з працевлаштування. Саме бібліотеки зараз надають безкоштовий доступ до Інтернету, який можна використати для пошуку вакантних місць через числення сайти, що сприяє підвищенню конкурентоспроможності членів громади на ринку праці.

Спеціаліст ЗРЦЗ Джокленко Любов Олександрівна проінформувала присутніх щодо послуг центру зайнятості, умов перебування на обліку, можливостей навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації.

Слухачів було 20 осіб. Це безробітні як місцеві жителі так і внутрішньо переміщені особи та демобілізовані із АТО.

На тренінгу були розглянуті такі питання:

- Сучасний механізм пошуку роботи

- Використання сайтів та онлайн-сервісів для працевлаштування

- Джерела пошуку вакансій

- Особливості складання резюме

- Складання супровідного листа

- Проведення співбесіди з роботодавцем

- Шахрайство при пошуку роботи та багато іншого.

Сподіваємось, що знання та навички, отримані слухачами в ході тренінгів допоможуть прискорити пошук роботи

/Files/photogallery/8885/Изображение 086.jpg /Files/photogallery/8885/Изображение 087.jpg /Files/photogallery/8885/Изображение 088.jpg

також ми у Facebook


Тренінги з Медіаграмотності

Кiлькiсть переглядiв: 10801

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Грудня 2023

Цей сайт безкоштовний!