26.03.2020

Харків театральний (історія 5 театрів)

/Files/images/1.jpg Міжнародний день театру відзначається щорічно 27 березня. Це не просто професійне свято митців сцени, це свято мільйонів глядачів. Театральне мистецтво – багатогранне і різноманітне, допомагає взаєморозумінню, збагаченню внутрішнього світу кожної людини. До вашої уваги коротенький екскурс в історію театрального життя Харківщини. У книжковому фонді Зміївської Центральної бібліотеки можна знайти ряд книг про театри, знаменитих артистів. Статті із періодичних виданнях зберігаються у тематичних теках.

Вперше про театр згадується в джерелах, що датовані 497 роком до н.е. В них говориться про проведення свята, присвяченого богу Діонісу. Перша будівля театру з’явилась у Римі в 55 році до н.е., там виконували вірші та невеликі п’єси, переспіви легенд та міфів.

Щорічно в Україні з нагоди Міжнародного дня театру проводяться театральні фестивалі, артисти отримують нагороди та державні звання, а глядачі йдуть на прем’єри вистав.

Харків - один з найстаріших театральних міст України. У вересні 1780 року на урочистостях, присвячених відкриттю намісництва, відбулася перша театральна вистава. Постійно діючий театр відкрився в 1791 році. У 1816 році на Театральній площі на місці нинішнього будинку Інституту удосконалення вчителів (на розі вулиці Пушкінської та Театрального спуску) було побудовано дерев'яну будівлю театру, в якому на зорі своєї сценічної діяльності, в 1816-1818 роках, працював великий актор М. С. Щепкін. Через 25 років на іншій стороні Театральній площі за проектом архітектора А. Тона спорудили нову будівлю, в якому тепер працює Державний академічний український драматичний театр імені Т. Г. Шевченка. На сцені цього театру працювали такі відомі українські актори, як А. Бучма, М. Крушельницький, Н. Ужвій, Д. Антонович, І. Мар'яненка, О. Сердюк, Л. Биков та ін. У 1934 році йому було присвоєно ім'я Т. Г. Шевченка. Репертуар театру складається з кращих творів української та зарубіжної драматургії.

/Files/images/2.jpg Одним з найстаріших театрів Харкова по праву вважається Академічний театр опери та балету, заснований в 1925 році. У 1944 році театру було присвоєно ім'я видатного українського композитора М. Лисенка. У театрі працювали видатні співаки: І. Козловський, Б. Гмиря, З. Гайдай.

/Files/images/3.jpg 1929 рік - народження Харківського театру музичної комедії, на сцені якого блищали імена багатьох видатних виконавців радянського періоду.

Перший театральний сезон театр розпочав 1 листопада 1929 року прем'єрою «осучасненої» оперети "Орфей у пеклі” Жака Оффенбаха.

Його відкриття урочисто відзначилося як велика перемога українізаційного курсу в державному маштабі.

У 1939 році в Харкові було засновано театр ляльок, в приміщенні якого знаходиться дивовижний музей ляльок. У ньому працювали талановиті актори Л. Гнатченко, П. Янчуков, Ф. Грошева та ін. В репертуарі театру вистави не тільки для дорослих, а й для дітей. 6 листопада 1997 року театру присвоєно ім'я Віктора Андрійовича Афанасьєва.

У 60-і роки 20-го століття в Харкові відкрився новий театр - Театр юного глядача.

У 1960 році, на базі обласного драматичного театру та випускного курсу театрального інституту під керівництвом Леся Сердюка, у Харкові було відроджено Театр юного глядача. 22 жовтня 1960 року театр відкрив свій перший театральний сезон виставою за п'єсою Михайла Шатрова «Ім'ям революції». У репертуар театру входили казки для малюків, проблемні вистави для молоді, героїчні оповідання про сучасників. З 1996 року головним режисером Театру юного глядача є заслужений діяч мистецтв України Юрій Старченко

/Files/images/6.jpg

.

Кiлькiсть переглядiв: 742

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Грудня 2023

Цей сайт безкоштовний!