Зміївська Центральна бібліотека

Зустріч з юристом у Зміївській Центральній бібліотеці

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у різних регіонах України в рамках Всеукраїнської Акції «16 днів проти насильства» проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей та жінок. Кампанія розпочалась 25 листопада у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та триватиме до 10 грудня – Дня прав людини.

Акція в Зміївській Центральній бібліотеці розпочалась зі створення книжкової виставки «Ми всі різні, але у нас у всіх рівні права», на якій розміщена інформація «Захисти дітей та їхнє майбутнє», «Мовчати не треба», «Жінки, мир, безпека», «Булінг», «Як протидіяти домашньому насильству», «Насильство, можна подолати» та буклети з номерами телефонів гарячої лінії.

4 грудня 2019 року на зустріч з учнями 10-А класу (кл. кер. Чмир О.Я.) Зміївської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені І. Вовка був запрошений Десятник Олег Євгенович, начальник відділу Зміївського бюро правової допомоги. Діалог був про профілактику жорстокої поведінки, непорозуміння в сім’ї, адже насилля не завжди можна побачити, бо в більшості воно приховане від інших під страхом або почуття сорому. Кожен з нас має сказати «Ні» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Учасники заходу більше дізналися про булінг, його види та наслідки. Термін «булінг» - визначається як утиск, дискримінація, цькування, форма насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичній розправі, тощо. Разом розібрали схему булінгу та відповідальність за вчинення дій, які чинять моральний, матеріальний чи психологічний тиск.

На заході переглянули відеоролик, де на прикладі молодої людини, який відбуває термін у виправній колонії, надає рекомендації одноліткам із власного досвіду. Він у своєму житті зробив тяжкий вчинок за який зараз несе відповідальність і радить не робити тих помилок, які вчинив сам та не псувати собі життя. Адже воно прекрасне і дається кожному лише один раз і ніхто на має права його у нього відбирати.

На закінчення бібліотекар І кат. читального залу Максименко Валентина зробила огляд книжкової виставки. Захід пройшов цікаво, змістовно і засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.

/Files/images/Зміївська центральна бібліотека Зустріч з юристом-2.jpg/Files/images/Зміївська центральна бібліотека Зустріч з юристом.jpg/Files/images/Зміївська центральна бібліотека Зустріч з юристом-1.jpg/Files/images/Книжкова поличка Зміївська центральна бібліотека.jpg/Files/images/Книжкова виставка Зміївська центральна бібліотека.jpg


Слобожанська міська бібліотека

День інформації

/Files/images/IMG-723547bd2ee09cd8163c2bbc7e7191a0-V.jpg

4 грудня 2019 року у приміщенні Слобожанської міської бібліотеки КЗ «ЦБС Зміївського району» проведено день інформації «Мої права – моє життя» в рамках Всеукраїнської Акції «16 днів проти насильства», присутніх 12 осіб різної категорії.

Впродовж дня бібліограф Жидкова Тетяна проводила бібліографічний огляд літератури та надавала консультації з пошуку нормативно-правових документів у фонді та каталозі бібліотеки по цій темі. Юрист з цивільного права Оксана Олександрівна Марена надавала бажаючим консультації.


Слобожанська селищна бібліотека для дітей

На паралельних дорогах прав і обов’язків

/Files/images/IMG-d36f06bde046c8aaa94836596fb391ec-V.jpg

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Слобожанській селищній бібліотеці-філії для дітей КЗ «ЦБС Зміївського району», з метою інформування школярів про проблему насильства, правила безпечної поведінки, 3 грудня 2019 року пройшла бесіда «На паралельних дорогах прав і обов’язків». Особлива увага під час її проведення приділялася питанням домашнього насилля, тому акція була спрямована проти насилля у сім’ї та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля.

Бібліотекар І кат. Людмила Грабар ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Право і діти».


Геніївська сільська бібліотека

СНІД – слово ціною в життя

/Files/images/IMG-8279c186b7c479636af94d702ba23bf3-V.jpg

1 грудня 2019 року до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом в рамках Всеукраїнської Акції «16 днів проти насилля» у Геніївській сільській бібліотеці-філії КЗ «ЦБС Зміївського району» відбулася година-застереження «СНІД – слово ціною в життя». Учасники заходу, учні середнього та старшого шкільного віку Геніївської ЗОШ І-ІІІ ступенів мали змогу дізнатися про історію виникнення СНІДу, походження вірусу та про сучасні засоби лікування Віл-інфекції, а головне, як запобігти зараженню.

Головна мета проведеного заходу – донести своїм користувачам інформацію про страшну хворобу, щоб кожен відвідувач до кінця усвідомив всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх рідних та близьких від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожний дім, кожну сім’ю.


Задонецька сільська бібліотека

/Files/images/IMG-b49d657d9c67225b96412191dab1d607-V.jpg

30 листопада 2019 року у приміщенні Зодонецької сільської бібліотеки проведено бесіду «Знання законів, знання права» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Присутні дізналися, що кожен потерпілий має право на захист і підтримку, а кожен кривдник понесе відповідальність за скоєне. Завідуюча бібліотекою розповіла учням про види домашнього насильства: фізичне; психологічне; економічне. А також про те, що потрібно робити у випадку насильства у сім’ї; куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства у сім’ї та як зберегти себе від насильства. Всі присутні зробили висновок, потрібно бути уважними до людей та особливо дітей, які нас оточують, не залишати їх у біді.


Костянтівська сільська бібліотека

Виховний захід "16 днів проти насильства"

Люди, добрішими будьте до квітки, куща і пташини.

Люди, добрішими будьте до жаби, мурашки, щеняти.

Люди, добрішими будьте до матері, батька, людини.

Лиш добротою ми зможемо змучений світ врятувати.

Славу життю випромінює кожна істота,

Кожна клітинка цеглинкою в мудру будівлю кладеться.

Все гармонійно поєднує матір одвічна природа.

Все в ній живе-навіть те, що нерушним здається.

Слухайте чуйно мелодії лісу і поля,

Музику гір і морів, водоспаду й краплинки.

Люди, нехай вбереже нас всепам'ятна доля

Від скороспілої дії і від непоправності вчинків.

 ЦБС= Ці слова прозвучали на заході «Людина – світ, а ми у ньому - діти» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», який пройшов 29 листопада 2019 року у Костянтівській філії КЗ «Борівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені С. Закори». Кожного дня вчителі розповідають дітям про людські чесноти, доброзичливе ставлення один до одного.

Працівники школи Марченко Олена Іванівна підготувала електронну презентацію «Стоп-насиллю!», де розповіла про права і обов’язки дитини у суспільстві, а Іванова Тетяна Леонідівна відповіла на запитання дітей та дорослих.

Завідуюча клубом Черкашина Лілія Вікторівна організувала прослуховування записів християнських пісень у виконанні Світлани Копилової. Особливо всім запам’яталася пісня-притча про запального юнака, який вбивав цвяхи в стовбур дерева кожного разу коли гнівався. Потім батько запропонував йому витягти всі цвяхи і подивитися на цей стовбур. Юнак зрозумів, що і словами можна ранити серце людини.

/Files/images/IMG-d72aa67f692ea90d1a55924066940b26-V.jpg На закінчення заходу завідувачка Костянтівською сільською бібліотекою Дроботенко Ольга Миколаївна зробила огляд книжкової виставки «Ні – насиллю!». Серед книг правознавчої направленності тут знайшли місце книги українських письменників Марії Матіос «Солодка Даруся», «Інтернат» Сергія Жадана, «Відвага і страх» Олі Гнатюк, «Терра інклюзія 2018» та ін.

Школярі до цього заходу намалювали плакати, де відтворили всі свої думки по цій темі.

У школі є живий куточок, де живуть морські свинки, папуги, кішка Мурка. Діти доглядають за ними, годують, прибирають, піклуються про них. Адже добрі діла починаються з малого, з любові до братів наших менших.

/Files/images/акція-2 грудень 2019.jpg

Рижкова Анастасія

(випускниця школи, нині студентка педагогічного коледжу)

Кiлькiсть переглядiв: 1164

Фотогалерея

Дата останньої зміни 13 Грудня 2023

Цей сайт безкоштовний!