Із історії бібліотечної справи

В дожовтневий період у Змієві діяла одна невеличка земська бібліотека, більше жодних культурно-освітніх закладів у Змієві в ті роки не було. У 1920 році Зміївська бібліотека була перетворена на районну. В роки Великої Вітчизняної війни її фонд був майже знищений і нове його ядро почало формуватися з 1943 року

Того часу в районі і місті налічувалося 27 хат-читалень, з них - 23 колгоспних, 3 масових бібліотеки і 19 сільських лекторіїв. Фонд Зміївської районної бібліотеки налічує на той час 10650 книг. При бібліотеці організовано добре обладнаний читальний зал, де читач може культурно відпочити, дізнатися новини з газет та журналів. Бібліотеку відвідує 758 читачів. Крім того під час весняної сівби, а також в період збирання врожаю працює 26 пересувних бібліотек, в яких беруть книги більше 150 читачів.

До листопада 1983 року централізовану бібліотечну систему очолювала Азаренко Галина Прокопівна, саме їй випало розбудовувати та закріплювати централізацію бібліотек.

За керівництва Камєнєвої Ганни Миколаївни в районі діяли школи передового досвіду: обласна школа з питань краєзнавства та військово-патріотичного виховання на базі Соколівської сільської бібліотеки та районна школа передового досвіду з питань переводу на таблиці ББК на базі Лиманської селищної бібліотеки (зараз сільська бібліотека).

З листопада 1989 року систему очолює Слєпченко Олена Іванівна, вихованка цього колективу.Розпочинати працювати директором їй випало в нелегкі «перебудовчі» часи, тому було всього. Адже в ці роки держава практично не виділяла асигнувань на комплектування бібліотек, придбання обладнання, інвентарю, на ремонт закладів культури.

І ось це краще наступило. Декілька років поспіль державне фінансування бібліотеки здійснюється в повному обсязі, відчувається увага збоку місцевих органів влади та районного відділу культури.

З 2016 року бібліотечну систему зміївщини очолює Собко Тетяна Іванівна. В 2017 році бібліотека отримує статус Комунального закладу, а мережа від тепер називається "Централізована бібліотечна система Зміївського району".

у квітні 2018 року на конкурсній основі змінюється директор. Бібліотечну систему очолює Краснокутська Ольга Василівна, яка до цього часу працювала завідуючою Зміївської дитячої бібліотеки.

Директор - Краснокутськая Ольга Василівна

Структурні підрозділи Зміївської публічної бібліотеки:

методичний кабінет

Відділ організації та використання єдиного книжкового фонду
Відділ комплектування і обробки літератури
Відділ з основного виду діяльності:
  1. абонемент
  2. юнацький абонемент
  3. читальний зал
  4. провідний бібліограф
Кiлькiсть переглядiв: 875

Фотогалерея

Дата останньої зміни 30 Квітня 2023

Цей сайт безкоштовний!