Акція "Подаруй книгу - подаруй світ!"

«Подаруй книгу – подаруй світ»

Починаючи з 2012 року, 14 лютого відзначається Міжнародний день дарування книги. Слід зазначити, що це виключно добровільна ініціатива, направлена на підвищення інтересу і доступу до книг дітей і дорослих. Мета заходу - надихнути людей у всьому світі подарувати книгу - бібліотеці чи друзям.

У Зміївському районі теж відбулася ця традиційна акція. Вона завершилася 28 лютого на сцені районного Будинку культури підбиттям підсумків та відзначенням найкращих бібліотечних закладів. На свято, яке проходило за підтримки Зміївської райдержадміністраціїта райради, були запрошені бібліотекарі району та школярі.

«Від імені голови Зміївської райдержадміністрації Віталія Кошеленка і від себе особисто вітаю вас зі святом, - звернувся до присутніх начальник Зміївсько- го районного відділу культури та туризму Олег Бідулін. - Бажаю, щоб у кожного з вас була своя улюблена книга! А щоб книжковий бібліотечний фонд Зміївщини зростав, у подарунок ми передаємо комплект книг для районної бібліотеки».

«Книга – це цілий світ. Щиро бажаю кожному, хто присутній в цьому залі, усім жителям району отримувати задоволення від книг, - зазначила секретар Зміївської міської ради Вікторія Байрачна. - Від імені голови Зміївської міської ради Петра Кучкова я передаю комплект книг до Зміївської міської бібліотеки».

Під час свого виступу директор Централізованої бібліотечної системи Тетяна Собко висловила щирі слова подяки всім, хто взяв участь в акції. Крім того, Тетяна Іванівна підбила підсумки акції та оголосила заклади, які отримали в дарунок найбільшу кількість книг. Так, перше місце посіли Зміївська центральна бібліотека та Слобожанська міська бібліотека. На другому місці - Нижньобишкинська бібліотека, на третьому - Зміївська міська бібліотека.

Цього дня святковим концертом учасників заходу привітали творчі колективи Зміївського РБК.

Отже, традиція дарування книг продовжується, а бібліотечний фонд району завдяки цьому поповнюється новими книгами та виданнями минулих років, які обов’язково знайдуть свого читача.

/Files/images/Изображение 004.jpg /Files/images/Изображение 010.jpg
/Files/images/Изображение 012.jpg /Files/images/Изображение 018.jpg
/Files/images/Изображение 022.jpg /Files/images/Изображение 025.jpg

28.02.2017

На Зміївщині відзначили міжнародний день дарування книг

28 лютого 2017 року у приміщення Районного Будинку культури в рамках Міжнародного дня дарування книг відбулася акція «Подаруй книгу – подаруй світ» за ініціативи Комунального закладу «Централізована бібліотечна система Зміївського району».

Свято відкрили всім нам відомі герої улюблених книжок.

З вітальним словом та подарунками на масовий захід завітали Голова Зміївської районної державної адміністрації Кошеленко Віталій Анатолійович, Голова Зміївської районної ради Тімофєєва Тетяна Володимирівна, Зміївський міський голова Кучков Петро Володимирович.Вони зосередили увагу присутніх на тому, що дарування книжок – це добровільна ініціатива. Вона спрямована на підвищення інтересу і доступу дітей та дорослих до книги. Всі прекрасно розуміють, що життя без книги неможливе. Навіть у наш час, коли комп’ютери заполонили увесь світ, люди знову і знову повертаються до книги. Основна мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати один одному книжку. У цей день, зазвичай, прийнято дарувати книжки членам родини, надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати друковані твори бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.

Книги! В них відображені людські долі, життя народів, вічна боротьба між добром і злом. Директор Зміївського краєзнавчого музею Саяний Михайло Іванович презентував та подарував бібліотекам району по примірнику книгу Миколи Ручкіна «Ванда Беневська – жінка – снайпер, жінка – парашутист, жінка – загадка». Великі бої точилися на території нашої Зміївської землі, особливо запеклі вони були в селі Соколово. Пліч опліч з нашими солдатами чеські воїни боролися проти загарбників. На рівні з чоловіками воювали і жінки. Одна з них снайпер, боєць першого окремого Чехословацького корпусу Ванда Беневська.

Багато людей не задумуються про те, що читання книг - корисно для здоров`я. Книги є не лише джерелом інформації, але й хорошими засобом заспокоєння, натхнення, радості, віри в себе, надії на здійснення мрій.

Учасником нашої акції був Левенко Вадим, який 14 квітня 2016 р. в Харківській обласній бібліотеці для дітей брав участь в обласному етап конкурсу «Книгоманія». Він посів друге місце у читацькому змаганні серед дітей країни у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія» (Найкращий читач України). Завдяки книзі цей хлопчик розвинув талант написання віршів та оповідань. Він написав власного вірша і присвятив його бібліотечній справі. І ми розуміємо, що за такою молоддю майбутнє нашої країни.

На полках книги в ряд стоят.

Ни пыли, ни соринки.

Здесь книг бесценный бриллиант,

Бестселлеры, новинки.

Журналы, стопки из газет,

Учебники, брошюры...

Всегда подскажет, даст совет

Дворец литературы.

И всё прекрасное, что есть,

Что движет человеком,

Хранит бесценным кладом здесь

Для вас библиотека.

Вадима Левенко

Даруйте книги частіше, адже книга – не тільки джерело знань, вона – найкращий друг і порадник.

На захід завітали особливі гості це Шакін Микола Іванович, видатний громадський діяч та меценат України, головний редактор літературного журналу «Сіверський Донець», професор, письменник, журналіст, літературознавець, художник, лауреат 5-ти літературно – краєзнавчих премій України, автор та виконавець 36- ти меморіальних дощок, 3- х пам’ятників та 3-х бюстів діячам України та Щибря Леонід Іванович, журналіст, краєзнавець, кінорежисер, лауреат 3-х літературно – краєзнавчих премій України. Сьогодні вони подарували центральній бібліотеці свої авторські книги та фільми про видатних письменників та поетів України. Один із цих фільмів про відомого поета Михайла Петренка, це автор відомої кожному з нас пісні «Дивлюсь я на небо, тай думку гадаю». У цьому році відзначається 200 років з дня народження Михайла Миколайовича. Відвідувачі Зміївської центральної бібліотеки матимуть унікальну можливість, завдяки перегляду фільму пізнати нові сторони творчого життя поета.

Дарування книги – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Факт надходження дарів у бібліотеку – це показник престижу бібліотеки, її місце у суспільному житті громади. Голова Скрипаївської сільської ради Лисак Тетяна Миколаївна привітала присутніх зі святом та подарувала для Скрипаївської сільської бібліотеки книги, серед них, одну універсальну книгу із власної бібліотеки, в якій можна знайти відповіді на всі питання – УСЕ. Універсальний словник–енциклопедія!

Впродовж більше десяти років на базі Зміївської центральної бібліотеки працює любительське об’єднання «Пам'ять», членами якого є ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, евакуйовані та переселенці із зони відчуження. Очолює об’єднання голова громадської організації «Союз – Чорнобиль України» Адамович Людмила Олександрівна, бібліотекар за фахом. В знак вдячності та в дарунок центральна бібліотека від чорнобильців отримала 10 нових книг.

З дня стартування акції « Подаруй книгу – подаруй світ» 14 лютого на підтримку бібліотек нашого району відгукнулося багато небайдужих людей, за рахунок яких значно збагатився бібліотечний фонд. Начальник відділу культури та туризму Бідулін Олег Анатолійович зі сцени говорив добрі слова людям, які внесли фінансову допомогу для придбання нових книг, адже це давня форма доброзичливості.

Подяка висловлюється:

- фермерському господарству «Полько» за участь у благодійній акції «Подаруй книгу – подаруй світ»;

- Дирді Віктору Олександровичу приватному підприємцю Ніжньобішкінської Сільської ради;

- Парамоновій Наталії Володимировні приватному підприємцю Задонецької сільської ради;

- Сологубу Віктору Яковичу керівнику фермерського господарства «СОЛВІ»;

- Замірі Володимиру Миколайовичу приватному підприємцю с. Благодатне;

- Валежному Сергію Володимировичу с. Благодатне;

- Андрусишиній Марині Григоровні приватному підприємцю Лиманської сільської ради;

- Тлепову Ігору Євгеновичу приватному підприємцю с. Благодатне;

- Шенцеву Віталію Леонідовичу приватному підприємцю Н. Бішкінської сільської ради

- Підопригорі Галині Іванівні меценату та благодійниці

- Мирошниченку Анатолію Івановичу депутату Чемужівської сільської ради

- Дмитренку Сергію Михайловичу депутат райради Зміївського району та ін.

Книги були подаровані за різними жанрами: дитяча література, пізнавальна, детективи, любовні романи, фантастика,та багато книг про історичні події минулого та сучасності. За період проведення акції бібліотекам району було подаровано:

Зміївська міська бібліотека - 87 примірників

Слобожанська міська бібліотека - 112 книги

Чемужівська сільська бібліотека - 118 примірника

Слобожанська бібліотека для дітей - 42 книги

Задонецька 32 книги

Скрипаївська 41книга

Нижньобишкинська сільська бібліотека 25 примірник

Зідьківська 6

Соколовська сільська бібліотека 16

Черкаськобішкінська бібліотека 31 книга

Геніїівська 20

Лиманська 45 примірників

Таранівська сільська бібліотека 21 книга

Гомільшанська 11

Благодатська 18

Зміївська дитяча бібліотека 45 примірників

Добігла кінця програма заходу.Директор Комунального закладу «Централізована бібліотечна система Зміївського району» Собко Тетяна Іванівна висловила щиру подяку всім, хто в різні роки долучався до благородної справи — дарування книжок і тим, хто нині підтримує цю традицію і допомагає бібліотекам Зміївщини. Відзначила бібліотеки, фонди яких найбільше поповнилися новими книгами, це – Чемужівська сільська бібліотека, Слобожанська та Зміївська міськi бібліотеки.

Сподіваємось, що цією акцією ми зможемо підтримати наші бібліотеки, збагатити бібліотечні фонди, та дати можливість мешканцям нашого району скористуватися кваліфікованими бібліотечними послугами.

Не будьте байдужими! Любіть книгу! Любіть дарувати книгу!


Галерея "День дарування книг 2017"

Відео дивіться тут

Кiлькiсть переглядiв: 615

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.